Oslněná 8. část

8. července 2016 v 0:08 | ...vaše Tess... |  ...Oslněná...
Zadívala jsem se na jeho zamyšlenou tvář. Pozorovala jsem každičkou vrásku, byť sebemenší. Jeho oči, něco v nich bylo. Něco úžasného a lákavého, něco tak magického, až mně to zarazilo. Dychtivě jsem sledovala každý jeho pohyb, každé gesto. Věděl to, jako by to celé již zažil. Jakoby to vše čekal.

,,Tvé otázky. Čekám na tvé otázky. Neutekl ti ani moment, který bys nenaplnila zvídavými dotazy, a nyní, když je prostor a klid v obou časech, nic tě nezajímá?"
,,Já, já nemám... Tedy nevím... Já nevim co říct," zakoktala jsem se, když mně vytrhl z proudu mých myšlenek, který neustále tančil kolem něho.
,,V mé tváři, byť se sebekrásnější ti v tvém poznání nijak pomůže, má milá," řekl tak uvolněně a nezprostředně. Jakoby pro něj krása neznamenala zhola nic. Jakoby neměl pro nic žít, a přesto svůj život miloval.
Kroky se míjely a mé chodila se metr za metrem bořily do hebké trávy, jakoby bych nikdy takovou neviděla. Jako by to ani nebyla tráva, ale můj úžasný koberec, líně se válející v mém obýváku, až s takovým drzým přistupem, řekla bych. Ale z mých úvah o koberci mně vytáhl pohled na vesničku rozléhající se na posledním kousku země před vodou, která si neústupně a neostyšně zabírala zbytek plochy pro sebe. Jak nádherný tento pohled byl, bych dokázala jen ztěží zprostředkovat dále a stejně by mi nikdo nikdy neuvěřil. Slunce zálévalo tuto zátoku jako zlatý lesk toho nejkrásnějšího pokladu. Usmívalo se na mne a ohřívalo mou bílou kůži. Natáhla jsem své ruce před sebe a až nyní jsem zjistila, že mám na sobě šaty. Jak obyčejně to zní, šaty, ale tyhle obyčejné vůbec nebyly. Ani nedokáži popsat, z jakého materiálu byly ušity, jako by je samotní pavoučci po nocích spřádali přesně na mou postavu. S jemnými rukávy a mírnou vlečkou. V životě jsem takové nikde neviděla, ale švadlenka, která by takové ušít dokázala, by byla zlatem placena. Třpitily se ve slunečních paprscích a mně bylo jasné, že tentokrát se můj výlet prodlouží. A definitivně mi došlo, že tohle tedy není žádný sen. A co víc, že tohle by mohl být úplně nový život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama