Svět z pavučinky lží

26. května 2015 v 9:19 | ...vaše Tess... |  .. z mojí hlavy..
Jak překrásné by bylo žíti ve světě kde věci dobré jsou bezesporu dobré a věci zlé jsou bezesporu zlé. Kde nevládne nerozhodnost a každý je si jist svou cestou a směrem kam kráčet. Ať už po špičkách a pomaličku, či rozhodným a pevným krokem. Já, byť vcelku mladá jsem, dobře vím, jak je bytí zde zastíněno tak, že se osoba často v pochybách ztrácí. Zda zvolil dobře, zda neudělal chybu, či se neutopí při dalším posunku vpřed. Jsi si jist svým chováním, svou budoucností, volbou, životem či minulostí? Jsi to ale šťasten člověk. Rozhodně šťastnější než-li já.

Sama dobře vím, jaká rozcestí a těžká, přetěžká rozhodnutí nám žití přináší. Protože svět rozhodně nikdy nebyl černobílý, a nikdy nebude. Každý posun, pohyb, každá myšlenka, skutečnost i maličkost je zahalena do odstínu a ja na nás posouzení, zda se pod závojem srkývá bílá, či na nás vrčí černočerná. Otázkou je, přežilo by lidstvo ve světě, kde je vše dokonale černobílé? Má toto psaní vůbec nějakou myšlenku? Lidstvo, ono samotné je v miliardech odstínech. A to nejen v černé a bílé. Jsme barevní, jsme náladoví, jsme duha, jsme odraz a stín, jsme krutá rudá, čistá bílá i zlověstně černá. Každý z nás složen je z různých elementů, střepů barev nespočetných. Ani černobílý film není černobílý. Ani šachy nejsou jen o bílé a černé, a že těch barev už bylo trochu moc? A to jsou pouhé dvě, a jak nám zamotají hlavu.

Že lidstvo je verbeš? Že slova, či celé řádky proudících z mých myšlenek nedávají smysl. Možná a třebaže to souhrávat se v melodii ani nemá. A sice jsem človíček zcela mlád, cítívám se spíše černě než bíle. Cítívám se smutně a zasmušile. Nechybí vám v tomto žití, něco zcela jasně a čistě bílé? Nějaká entita vždy kladná, co za každých okolností nás vždy nad vodou podrží? Asi se ze mne spíše blázen stává, než-li poupě mladé dívky, s budoucností a životem před nohama. A třebaže tam toho pouze málo je. A třebaže tam není vůbec nic...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu =))

KliK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama