Dokud nás smrt nerozdělí...

31. ledna 2013 v 10:19 | ...vaše Tess... |  .. z mojí hlavy..
Jediný pohled to těch prázdných tmavých očích a milou tvářičku. Tak měkký a heboučký. Mlčenlivost až za hrob a láska až na konec světa. Pokaždé nás obejme, když je třeba. Vyplní prázdnotu v našich postelích a srdcích. Jak moc důležitý pro nás může být takový plyšový medvídek, který stál vždy na naší straně.

Budeš můj nejlepší přítel, jediný opravdový. Vidím to v tvých očích. Ty jediný mi nikdy nebudeš lhát a vždy mě vyslechneš. Ty jediný mě nikdy nezradíš. Ty jediný tu budeš, dokud tě budu potřebovat. Vždy budeš v mé posteli a v tvém objetí budu usínat, pokud mi bude smutno. Tvá heboučká srst mě zahřeje, pokud by mě někdy přepadla chladnota depresí. Prosvítíš mi cestu skrz lesem samoty.

Ani deníček není tak spolehlívý jako velký plyšový medvěd. Možná si říkáte, že jste už staří na plyšové hračky. Ale někdy potřebujeme nějakých způsobem vyplnit díru, zahnat deprese a ten rotomilý medvídek tam sedí v rohu, taky tak osamocen a kouká na nás. Cítíme s ním sympatie a takovou přízeň. Pak už se to povídá samo...


Možná si myslíte, že jsem blázen. Nebo, že přemýšlím jako malé děcko. Ale líbí se mi ty představy, kdy se deprese zhmotní například do lesu nebo temné místnosti. A pak už stačí nějaká hmotná věc, třeba obyčejný plyšový medvěd, a dostaneme se z té pasti ven. Protože jak chcete bojovat s něčím, co není hmotné. S něčím, co nemůže chytit a hodit za hlavu nebo vyhodit z okna. Jak chcete uspět v boji nad ničím? Je to v podstatě boj nad sama sebou. A ten nikdy nevyhraji. Proto mám takové představy, které mi pomáhají a zaměstnají myšlení a fantazii. Pak už to jde samo. Nebojuji s tím, nechám se vyvést z lesa. Nechát se vytáhnout z díry. Přítelem, kamáradkou nebo plyšovým medvědem... :)

Obrázek je odsud.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání lidu =))

KliK

Komentáře

1 moongraphic moongraphic | 2. února 2013 v 19:12 | Reagovat

Ahoj, nechceš se přihlásit do SONB?
http://moongraphic.blog.cz/1302/sonb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama