Slova, věty, řádky...

1. listopadu 2012 v 10:15 | ...vaše Tess... |  .. z mojí hlavy..
Slova. Padají jedno za druhým. Věty slov... řádky slov.. ale znamenají něco? Není to pouhá předehra, nebo prázdné definice ničeho? To co říkáme, má smysl to vůbec poslouchat? K čemu je slovo, když mu ze strany mluvčího není přisuzovaná patřičná hodnota a vážnost? K čemu jsou věty, které pronášíme pouze "do éteru". I tzv. velké slova a věty jako Miluji tě. Udělám cokoliv. Odpusť... se používají zcela zběžně a tím i ztácejí tu svou "velikost". Na slovech nám hodně záleží a až příliš často mluvíme bez rozmyslu a následky nás pak trápí dlouhou dobu. Ne vždy se jde totiž omluvit, ne vždy to jde vzít zpět a zpravit to. I dlouhodobí přátelé se mohou rozejít pouze kvůli nepříznivě znějícím slovům. Jak důležitá teda pro nás jsou.

Jedno slovo, pouze jedno jediné slovo dokáže v člověku nechat zakořenit semínko pochybností. To správně spojení slov dokáže zázraky. Správná slova od správných lidí nás mohou uklidnit, potěši, nebo rozveselit. Umí nás rozhořit, naštvat, nebo rozplakat. Vždyť kolik přátel se rozešlo pouze kvůli pomluvám. A právě tyhle slovní bitvy a palby nám pohou objevit pravé a loajální přátele. Takové, které s námi chtěji zůstat a takové, u kterých můžeme zanechat svou důvěru. Jsme lidé. Cítíme bolest i emociální a ta nás mnohdy ničí více než jakákoliv fyzická bolest. A právě tuhle bolest nejačastěji způsobují slova, která vyřkne někdo v našem okolí. Dávejme si proto pozor, co říkáme, ať neublížíme někomu u koho by nám to potom bylo líto.

Dávejme větší váhu činnům. Jsou pravdivější. A nevěřme pomluvám, nejsou nikdy vyřčeny s dobrým úmyslem. Jedno slovo stačí. Ale namluvíme toho hodně, nechytejme se slov. Berme v potaz celé vyprávění.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama