Síla slunce

5. srpna 2012 v 1:47 | ...vaše Tess... |  .. z mojí hlavy..
Slunce je diamantem oblohy. Je to nejen zdroj tepla a světla, ale také naší energie, která je úzce vázaná se světlem. Rozdíl můžete poznat sami, pokaždé když je venku zamračeně, jsme unavení a uspaní. Radši sedíme doma, kdyby náhodou začalo pršet. Pokaždé, když ráno vstáváte a podíváte se z okna ven, ovlivní vám to náladu a pak se vám chce méňe nebo více vstávat. Slunce nám dává sílu do celého dne. Brání nás před spánkem, který by se nás v temnotě zmocnil. Slunce ale dává také naději. Naději, že máme před sebou dalši den. Den, kdy můžeme něco změnit. Den, kdy máme stále čas žít. Naději, že nemusíme žít v temnotě a chladu spojené s depresí a samotou. Je jedno, jak moc je vám do breku. Jak moc jste beznadějní. Láska v lidech, které máte okolo, se kterýma se vídáte vám pomůže. A právě slunce by vám tím teplem a světlem mělo tuto lásku připomínat.


Slunce bylo klíčem i v historii. I tam hrálo hlavní roli. Nikdy ho nebrali v potaz. Uctívali ho jako boha, vítali ho rituály, radovali se, když na ně svítilo. My víme, jak moc jsme oproti slunci titěrní a přesto si ho nevážíme tak, jako lidé před námi. Zajímáme se o něj a zkoumáme ho. Ale jaký k němu máme vztah. Proč mu nejsme vděční a krásu, kterou nám dopřává. Právě slunce ovlivňuje přírodu a drží nás při životě. Ono určuje, kdy pokvetou květiny a živočichové se probudí z dlouhého spánku. Kdy budeme mít zimu nebo léto. Ano, je to pouhý systém, nebo uzpůsobený chod těles, ale když budeme brát takhle všechno v našem životě, nikdy nebudeme štastní. Všechno bude strojově přesné a nudné.Ztratí to na kráse. Podívejte se do své fantazie, uvidíte tu nádheru a hloubku. Chci jen poukázat, jak bereme sluníčko. Jako samozřejmost. Udělejme si životz hezčí, vynechejme systemačnost z některých situací. Vždyť k čemu jinak by nám byla fantazie ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 5. srpna 2012 v 1:54 | Reagovat

Nevím kam bychto napsala, ale jamile jsme tohle otevřela tak jsem vyvalila oči, tak roztomilý design jsem v životě neviděla O_O ! Úžasné!

2 Tess Tess | Web | 5. srpna 2012 v 13:04 | Reagovat

[1]: děkuji :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama