Normálnost

5. června 2012 v 23:01 | ...vaše Tess... |  .. z mojí hlavy..
Velmi mě zaujalo téma týdne na blogu: Normálnost. Zamyslela jsem se nad tím, čemi vlastně říkkáme normální. Normální může být oblečení, nálada, den nebo třeba pocity. Normální?! Není to něco jako všednost? Ale proč všednímu chceme uniknout, avšak zůstat normální? Proč, když člověk nechce zapadnout, není normální a je automaticky vyčleněn z davu? Normal, nějaká forma, která nás svazuje a utiskuje do stejné podoby. K čemu? Lidský vzor dokonalosti. Každý by si měl už konečně uvědomit, že dokonalost neexistuje. A normální je každý po svém.

,,Vzor lidské dokonalosti.''

Pořád nemůžu pochopit, co lidé vlastně chtějí. Přejí si být normální, ale o všednosti nechtějí ani slyšet. Chceme mít všechno normální a spolehlivé. Zamysleme se však... opravdu to tak chceme?

,,Normálnost.''

Co by jsme dělali, kdyby nebyly náhody a vše by bylo normální a všední. Nic nového a nezajímavého. Každý normální den, bez šíleností a zajímavého vlnění žívota. Normální den v práci, ve škole anebo doma. Normální oblečení a normální pocity. Už jen ta představa je odstrašující a šedá. Nebuďte prosím všichni normální. Nikdo nechce být celý život zaseknutý v kolejích, formě dokonalosti nebo normálnosti. Přinesme si do života barvy, chutě a vzorky. Udělejme si ze života útulný pokojíček, kde si přejeme každý den usínat a probouzet se do sluncem ozářeného dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | Web | 3. září 2012 v 11:29 | Reagovat

Myšlenka zajímavá, jenže celá dnešní mládež chce být nevšední a tak se "normálnost" přesunula na nevšednost, protože to, jak pořád všichni chlastají, kouří, kašlají na školu, snaží se být zajímaví a jen lžou, aby udělali dojem, je nevšední, ale dneska již normální a řekl bych, že všední člověk, který teda minimálně všedně vypadá a aspoň trochu se tak chová, je často považován za nenormálního a ten je právě vytlačován z kolektivu, viz příklad konverzace, který bych řekl, si dokážeš představit mezi dnešní mládeží: "Ty nekouříš? a co tady chceš teda dělat?" nebo "Ty nepiješ? jsi nějaký divný, ne..." A máš pěkný konec článku a jde viděl, že se snažíš s interpunkcí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama